Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 İncelemesi & Yorumları

Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2

Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 İncelemesi ve Yorumları İle İlgili Sizlere Geniş Bir Makale Hazırladık İlk Önce Biraz İnceleme Detaylarından Bahsetmek İstiyorum. Daha Sonrasında  Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 İzleyicilerinin Yorumlarını Sizlere Aktardık Onlara da Göz Atabilirsiniz. İnceleme: Hollywood’un son senelerdeki en sevdiği davranış , bir film bile etmeyecek materyali alıp sekiz filme bölerek gişeden 8 kat fazla ücret kaldırmak haline geldi . Bunun en güzel örneklerinden biri Hobbit serisiyken , Açlık Oyunları‘nın akıbeti de maalesef çeşitli olamadı .

137 dakikalık süre süresince uyusam mı uyumasam mı diye düşünürken arada sırada gelen fazla gürültülü aksiyon sahneleri beni uyanık tutmayı başardı diyebilirim . Nedeni Ise film öylesine boş ve hiçbir şey anlatmıyor ki , kritik anlamda diyaloglar sırasında bazen insanların konuştuklarını bırakıp dekorları falan izlediğimi farkettim.

Hatırlarsanız serinin en berbat filmi durumda olan Alaycı Kuş belediye Bölüm bir yerden yere vurulmuş ve iki. kısımda olması lazım durumda olan her şey ertelenerek boşu boşuna iki filme bölünmüştü . İşte bu iki. kısımda de Capitol’ın asiler aracılığıyla ele geçirilmesine tanıklık ediyoruz.

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 İncelemesi Notları

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 İncelemesi Notları

 

Hikaye birinci filmin hemen sonrasında devam etmektedir ve şayet daha önceki filmi izlemeyenler varsa , bu insanların burada ne işi meydana geldiğini fazlasıyla sorgulayacaktır . Nedeni Ise serinin önceki filmlerinde neler olduğuna işaret eden en basit bir ipucu bile verilmiyor hemen hemen .

Birinci bölüm savaştan uzak propaganda gayretleriyle geçerken , iki. bölüm beklendiği benzeri aksiyon sahneleriyle dolu . Tabii propaganda bölümünü halen gözümüze sokmaya devam ediyorlar fakat birinci kısımda bu bir sürü daha fazlaydı .

Alaycı Kuş Bölüm iki’nin en kocaman sorunu de zaten buydu aslında . İlk film öylesine boştu ve insanları öylesine öfke etmişti ki , iki. bölüm geldiğinde bu durumu düzeltmesi gerekiyordu . Sanıyorum ki bu da Açlık Oyunları serisine ağır geldi . Aksiyon sahneleri başarıyla kotarılmış olsa da , öylesine fazla yanlış vardı ki , serinin neresine koyacağımı bilemediğim bir duruma gelmiş .
Filmin hikayesi dümdüz diyebiliriz .

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 Eleştirileri

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 Eleştirileri

 

Katniss kaldığı yerden Capitol’ı elde etme çalışmalarına devam etmektedir . Bu aşamada de yapması lazım durumda olan bir şeyin Snow’u öldürmesi meydana geldiğini da biliyor . Snow’un Peeta’ya yaptığı işkencelerin sonrasında zihnini bulandırması ve Katniss’i bir tetkileyici haline getirerek , gördüğü yerde saldırmasını sağlamasıyla beraber , seride bir defa daha Peeta , Katniss’e yük olmayı başarıyor .

Film süresince bir bir sürü defa olarak önderlik özelliği olmadığını belirten Katniss , iki. kısımda de bunu sürdürüyor . Jullianne Moore aracılığıyla canlandırılan Coin’in ekibiyle beraber işe girişse de , bu ekiple beraber davranış etmek mahaline bir başına Snow’u öldürmek amaçlı harekete geçiyor . Bu anda da Coin’in müdahelesi gecikmiyor . Gerilerde durmasını aradığı ( İktidar olmasından korkuyor nedeni ise . ) Katniss , savaşta en ön saflara geçse de , Coin’in siyasi oyunlarıyla baş edemiyor ve bir anda kendini önemsiz bir pozisyonda buluveriyor .

Bu aşamada de Snow , ayaklanmaların bastırılamamsı halinde elindeki gücü kaybedeceğinin farkında elbette ki . Katniss , ilk Açlık Oyunları‘nı kazandığından beri arasında kişisel bir problem var ve en azından bu filmle bu problem çözüme kavuşuyor . Asilerin Capitol’a geldiğini bilen Snow , kentin sokaklarının her metrekaresini tuzaklarla donatarak işleri Katniss ve dostları amaçlı zorlaştırmayı amaçlıyor . Bu da Finnick’in dediği benzeri bir nevi ” 76 . Açlık Oyunları ” olarak adlandırılabilir .

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2

 

İşte filmin bir gerçek düzgün izlenebilir sahneleri de bu anlarda başlıyor . Katniss ve ekibi şehirdeki tuzaklardan kurtulmaya çalışarak Snow’un malikanesine gerçek yol alıyorlar ve bitmek bilmeyen bir aksiyon başlıyor . Açıkçası yönetmen bu noktada kritik anlamda ilk iki filmin aksiyon başarısını yakalamış benzeri görünüyor . Ancak filmin sonundaki sürpriz bile hemen hemen bir film eskiden anlaşıldığı amaçlı içinizde hiçbir heyecan unsuru olmadan hayatınıza devam ediyorsunuz .

Aslında serinin ilk filmden itibaren giderek ağırlaşan havası , Alaycı Kuş bir ve iki ile beraber iyice büyüklere hitap eden bir duruma bürünüyor . Bu da belki de serinin yere çakılmasına sebep oluyor nedeni ise şayet Açlık Oyunları en başından beri belli bir süre daha kritik bir konseptle karşımıza çıkarılsaydı , işler hem filmin çalışanları aynı zamanda izleyiciler amaçlı bir sürü daha basit olacaktı gibime geliyor .

Zaten nihai kitabın 2 filme bölündüğünü duyduğumuz anda tepkilerimizi koymuştuk ama asıl korku , içinde rastgele bir aksiyon vs . barındırmayan Kısım bir’in serinin en zayıf halkası haline geleceği yönündeydi . Gelin görün ki , ben bu 2 kısım aralarında bir seçim yapamayacak duruma geldim . Hangisi iyi bilmiyorum .

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 Türkçe Dublaj

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 Türkçe Dublaj

 

Neredeyse tamamıyla Katniss’e odaklı olarak ilerleyen hikaye örgüsü sebebinden yabancı karakterlerin oyunculukları ile ilgili da diyecek bir birşey bulamıyoruz maalesef . Çünkü o kadar az ekran süreleri var ki , lüzumsuz diyaloglar dışarısında tek kelime dahi etmediler .

Tabii Gail’in izleyiciye filmde bir aşk üçgeni meydana geldiğini durmadan tekrarlaması da bunun için yardımcı olmadı . Esasen bir savaş filminde ne amaçla bir çok defa olarak 2 erkek aralarında seçim yapması gerekli olan bir kadını izlediğimizi de birçok anlamış değilim .

Bu aşk üçgeninin durmadan gözümüze sokulması yerine bir savaş filminde olması gerektiği biçimde ilerleseydi belki de şu anda ile ilgili bu kadar berbat konuşmuyor olacaktım .

Açlık Oyunları serisi maalesef romanın ele geçirdiği başarının yanından dahi geçemeyen vasat ötesinde bir yapım . Öncelikli amaç olarak gençler seçilmiş olsa da , gençlerin dahi severek takip edileceğini düşünmüyorum .

Filmin final sahnesi de Suzanne Collins’in kitabına tamamıyla uyumlu yazılmış olsa da o kadar alakasız ve eğreti duruyor ki , Katniss ile Peeta’nın sevinçli aile tablosu adeta yabancı bir gezegende gerçekleşiyormuş duygusu yaratıyor .

Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2

Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2

 

Ne olursa olsun karanlık bir yapıya sahip bir filmle karşın karşıyayız ve nihai dönemde ” Devrim ” temalı filmler birçok göremediğimiz de kesinlikle . Yeniden de bu işi bu kadar fenomen kültüre sakız etmeden yapabilselerdi , elimizde uzunca seneler konuşulacak bir seri olabilirdi .

Biri bana Açlık Oyunları serisini sorduğunda vereceğim yanıt şu: EH İŞTE !

Kısacası süper bir materyalin alınıp hiç edilmesi vaziyetiyle bir defa ek olarak karşın karşıya kaldık . Üst Kısmına bir de filmin çekildiği her yerin fazla karanlık olması amacıyla az öncesinde övdüğüm aksiyon sahnelerinde kimin kime vurduğunu dahi anlayamıyoruz . Mesela biri koşarken atomlarına ayrıldı ve ben o kimdi göremedim . Hem adamı göremedim aynı zamanda karanlıktan esasen meydana gelen biteni seçmek olanaksız gibiydi .

Katniss’in bakış açılarıyla Açlık Oyunları evrenine nihai bir defa ek olarak göz atmış olduk ve bu da uzunca bir zaman ek olarak film ile ilgili düşünmeyeceğimiz manasına geliyor . Jennifer Lawrance’ın serideki genel performansı filmi taşıyan faktör oluyor .

Bir de Katniss’in artık hangi yön yenilirse yenilsin kimsenin kazanamayacağını anladığı anlardaki durumu de etkileyiciydi . Ancak hem düşman aynı zamanda arkadaşlarıyla pek miktarda empati yapabilmesi başını bir çok defa belaya soksa da , esasında karakterinin en baya büyük güçlerinden biri de bu oluyor .

Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 İzle

Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 İzle

 

Sonuç olarak baktığımızda perişan bir seriye nihai damgasını vurmuş olduk . İlk 2 film Açlık Oyunları ve Ateşi Yakalamak ne kadar başarılıysa , geriye olan 2 film de bir o kadar başarısız olmayı muvaffak oluyor . Ki esasen en başından itibaren süper alıcı bir film de olamamıştı .

Serinin geri olan filmlerini izlediyseniz esasen ne bu yazıyı okuyacak ne de yabancı birinin sözünü dinleyeceksiniz demektir . Ancak seriye yepyeni başlamayı düşünüyorsanız , bu kararınızı 2 kere gözden geçirmenizi öneri ediyorum . Çünkü bir’den 4’e kadar giderek kötüleşen bir seriyi seyretmek isteyip istemeyeceğinizden hakikaten güvenilir olmanız gerekmektedir .

Sonuç Olarak

Açlık Oyunları’nın hakikaten yalnızca parasal sebeplerden bu kadar pek filme bölündüğünü gerçek anlamıyla öğrenmek güzel olmadı . Serinin açıkta olan noktalarını bağlamayı kolay bir şekilde başarsa da , seriye yepyeni bir bir şey katmadığı benzeri yepyeni soru işaretlerinin de önünü açıyor.

 

IGN.COM Makalesinden Pasulya.com Olarak Tarafımızca Derlenmiştir.

 

Bizim Kısa Yorumumuz İse:

Yorum yazanların çoğu kitabı okumamış ki sıkıcı berbat gibi yorumlar yazıyorlar.serinin üçüncü kitabının yaklaşık ilk 200 sayfası zaten konuşmalarla ve tartışmalarla geçiyor ancak sonraki sayfalarında ilk sayfaların telafisini yapar gibi mükemmel bir aksiyon var harika bir son ile bitiyor.

Yapımcılarda kitaba bağlı kalmaya çalıştıkları için iki part şeklinde işlemişler yoksa filmi part yapmasalar ya 5 saat olması lazım ya da kitapla alakasız br film(öyle olsa idi okuyucu bolca küfür ederdi). Yapımcılar alaycı kuş kitabındaki aksiyonu sinemaya verebildiler, çok şahane bir ikinci part olduğunu düşünüyorum.

 

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 İzleyici Yorumları

 

Yorum 1: millet neden ilk bölüme bu kadar nefret dolu anlamıyorum. bence ilk iki filmden çok da güzeldi. evet aksiyon belki azdı fakat film güzeldi. hele ki ilk film gibi tamamen çöp, düzinelerce mantık hatası ile dolu, embesil bir filmden sonra alaycı kuşun ilk bölümü muhteşemdi bence. bu da o aksiyon olmamasından yakınanları tatmin edecektir muhtemelen.

 

Yorum 2: Bu serinin kitapları kesinlikle daha iyi.Hem de her birinin,filmleriyle karşılaştırıldığında ister konu ve detay,ister hikaye örgüsü ve gelişen olaylar olsun kitaplarda daha iyi betimlenmiş ve okuyucunun hayal gücüne sunulmuştur.Filmleri ise populerite gereği yapılmıştır.Bu serinin kitaplarını okumadan yalnızca filmlerini izleyerek Fan’ları olanlar,kitapları okuduğunda,seri hakkında aslında ne kadar az detay hakkında bilgileri olduğunu anlayacaklardır.Bu seriyi fenomen kılan kitaplarıdır, filmleri değil..

 

Yorum 3: Part 1’in sadece ilk yarısını, Part 2’nin de sadece ikinci yarısı bir araya getirip izlerseniz kitabın başarılı bir uyarlamasını izlemiş olur ayrıca da ıvır zıvır sahnelerden kurtulursunuz. 10/6

 

Yorum 4: Filmin sonu saçmalıktı bütün salon güldük.

 

Yorum 5: Bugün gittim filime çok güzel bi iş çıkmış ortaya ben çok beğendim.Her şeyi bence yerindeydi ,ben hiç bi kitabını okumadım ama okuyan bi arkadaşımla izledik kitapla birebir dedi sadece bi kaç sahne alkasız olmuş dedi.Sonu çok güzel bitti, çoçukları filan bu seride bitti böylece…

 

Yorum 6: Hem kitabı okuyup hem de bugün itibari ile seriyi sinemada bitirmiş oldum. Şunu söyleyebilirim ki kitaplar hep 1-0 önde. Ve hangi dikatörya olursa olsun onu deviren de en az onun kadar tiran oluyor distopya uyarlamalarında. 2 part yapmalarını anladım da gereksiz uzamış orasını anlayamadım. Çok alakasız sahnelerle uzamışta uzamış. Orta karar bir film çıkarmışlar ortaya. Hani böyle bir ara heyecan yükseldi, tansiyon arttı ama tam o noktada kesiliverdi o doruk anı. Sönüverdi film ve tam da o noktadan sonra toparlayamamışlar. Vasattı. Ama bütünün bir parçası olduğu için izledim. Katniss karakteri ile sayın Lawrence da pek bir işlevsizdi. Onu da atlamamak gerek.

 

Yorum 7: Eleştirileri tam olarak anlayamıyorum… Neden kötü diyorsunuz, zira film iyi. Zaten 3.film ile birlikte artık bir oyunun içinde değil devrimin içindeydi. Kitapta olmayan bir şeyi mi yapmaları gerekiyordu? Sonuç olarak film bir kitap uyarlaması eleştirecekseniz önce kitabı eleştirmeniz daha mantıklı. Bir konuya daha değineyim İstanbulda oturan arkadaşlar veya buraya gelebilen arkadaşlar muhakkak forum marmara da bulunan 4DXi deneyin. Farklı ve eğlenceli. Bundan sonrası filmin içeriğiyle ilgili. Film bence hiç fena değildi. Son 20 dakikaya kadar harikaydı. Benim hiç inanmadığım devrim ruhunda film ilerliyordu. Arkadaşlarını satmıyorlardı, yılmıyorlardı, velhasıl sonunda kazanıyorlardı… Peki eksik olan ne? Kesinlikle kitap bu ise yazarı döverim. Neden bir hikaye daha yazma gereği duymadın ya da neden kadının asıl amacının farklı olduğunu gösterdin. İki konu fimi düşürmüş. Hobbitin son filmiyle karşılaştıranlara kesinlikle katılmıyorum ama neden muhteşem bir son yapmak varken iyi bir film olarak aklımızda yer etsin ki. Son bölümleri 15 dakika daha uzatsalar ve kadın başa geçtikten sonra bir film daha yapılsa filmi göklere çıkarırdım, ama şimdi sadece iyi diyebiliyorum.

 

Yorum 8: hem kitaplarını hem de bütün seriyi izlemiş biri olarak bayıldım sinemda verdiğim paraya değdi harcadığım zaman değdi ….. kitaba o kadar sadık kalınmıştı ki hayran kaldım …. kitabı okurken burası nasıl olur dediğim sahneler mükemmel olmuştu kitapta okurken ağladığım ölüm sahneleri ağlamasam da izlerken çok can alıcıydı özellikle finnick ‘ in ölüm sahnesi bunu yazarken bile çok duygulandım…. filmi başından sonuna kadar bilen biri filmi izlerken zevk almaz diye düşünüyordum diyemem çünkü kitabından farklı bir zevk filminden apayrı bir zevk aldım …. yapımcılar ya panem öncesini yada sonrasını anlatan bir film daha eklemek istiyorlarmış kesin bir şey ortada yok ama bence burada bıraksınlar açlık oyunları hayranları için mükemmel bir son zaten yapmışlar daha fazlasına gerek yok bu yorumumdan sonra 7 , 8 , 9 veremem direk 10/10

 

Yorum 9: Tekrar ediyorum kitabını okumadım, filmin konusu devrimdir aksiyon macera komedi değil. Paul walker (rahmetliyi anıyoruz) filmlerindeki gibi hareketli sahne beklemeyin, yada Arnold schwarzenegger (evet soyadı kopyaladım) filmleri gibi macera aramayın, yada Jim Carrey filmlerindeki gibi komedi aramayın! Açlık oyunları devrimdir isyandır, komiklik maceralık yada başka birşey değil. 2.Bölümde ilk bölümü gibi yada ilk serileri gibi güzeldi oturun izleyin. Bir V For Vendetta’da ne buluyorsanız bu filmdede onu alacaksınız. Oyunlar entrikalar ve siyaset.

 

Yorum 10: Güzel bir final filmi ! Aslında Snow’a karşı şöyle esaslı bir intikam sahnesi ile final bekliyordum ama final savaş sahnesi sürpriz bir şekilde kısa kesiliyor. Tabii kitabı okuyanlar için değil ama bizler için yavan bir intikam oldu. Akılda kalacak bir çok sahne var yine. Özellikle öncü timin şehir içinde tuzağa düşürüldüğü sahne (Petrol ile) ve Mutta’ların tüneldeki kovalamaca sahneleri nefes kesici. Jennifer Lawrence’da tabii … Filmin sonunda verilen politik mesajlar yerinde. Türk filmlerini aratmayacak en son sahneye biraz tebessümle baktım 🙂 Aksiyon düzeyi son derece yeterliydi. Sonuç olarak seri bitti ama içimden bir his bu film & kitap serisinin bitmeyeceğini söylüyor … 12 mıntıka tekrar ayrışabilir sanki 🙂

 

Yorum 11: izi 12 mıntıkaya ayırmış ve köle gibi kullanan tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de her yıl tüm mıntıkalardan ikişer kişiyi, sadece tek bir kişinin sağ çıktığı bir ‘oyuna’ girmeye zorlayan sadist bir yönetime karşı tek umudunuz bu yönetime karşı gelebildiği için her an öldürülme tehlikesi olan bir kadın olsa ne yapardınız? Eğer direnebileceğinizi düşünüyor iseniz; Bayanlar ve baylar 76. #AçlıkOyunları’na hoşgeldiniz.

 

Yorum 12: kitapları okumamış biri olarak filmi izledim bundan sonra ilk işim kitapları okumak olacak. filme gelirsek eğer kesinlikle aksiyon arayanlar için o kadar da tatmin edici bir yapım değil tabi çok heyecanlandıran aksiyon sahneleri var o ayrı mesele filmi bir bütün halinde ele alırsak muazzamdı bana göre hele o final bir harikaydı. son bölümün ikiye ayrılması katniss in pasif kalması gibi konular tartışılır tabi ama bir bütün halinde bakılmalı filme . ben beğendim beğenen beğenmiştir beğenecek kişilerde beğeneceklerdir fazla söze gerek yok iyi seyirler …

 

Yorum 13: Eğer filme gitmeden önce yorum almak niyetindeyseniz ve bunu en temizinden yapmak istiyorsanız spoiler dışı yorumumu tamamen bu doğrultuda okuyabilirsiniz. Çünkü filmi sinema açısından değerlendireceğim.
Öncelikle ben kitabın iki kısma ayrılmasına karşı olanlar tarafındaydım ve nitekim düşüncelerim doğru çıktı. Seri gereksiz yere çok fazla uzatıldı zannımca. Bunun en belirgin özelliklerini de Part II’da görmüş bulundum. Sırf aksiyon olsun bizim olsun amacıyla ortaya konmuş bazı sahneler bile bulunuyordu. Ki saçmalamışlar oralarda. Film genel anlamda evet, izlenebilirdi. Evet, serinin hayranıysanız pek de yadırgamazsınız zaten. Özellikle bu seriyi uçuran oyuncu seçimleriydi diye düşünüyorum. Jennifer Lawrence gerçekten takdire şayan bir oyuncu. Zaten filmde de göz dolduran şeylerin başında Lawrence’ın oyunculuğu ve Philip Seymour Hoffman’ın başlı başına varlığıydı. Tabii burada ben oyunculuk anlamında değerlendiriyorum çünkü Katniss inanılmaz pasifti filmde. Ben tam anlamıyla vurucu noktaların sergilendiği film olacağını düşünüyordum Part II’nun.

Müziklerini ayıla bayıla dinledim. Sahneler ile de iç içe ve uyumluydu. Albümü indirip, çevirip çevirip dinlemeyi düşünüyorum hatta. Bir de görüntü açısından muazzam şeyler çıkarılmış ortaya, teknoloji nelere kadir dedim içimden izlerken. Şu son yıllarda görüntü yönetmenleri epey işinin ehli. Bu iki öğe filme dair etkilendim diyebileceğim tek şeydi.

Finali tatmin etmedi. Oldu bittiye getirildi ve illa ki bir ters köşe yapalım diye daha da batırıldı. Başka bir tabirle kaş yaparken göz çıkarıldı. Ben son kırk dakikanın silinip yeniden çekilmesi ihtimali olsa, kesinlikle destek verirdim. Çünkü gerçekten ama gerçekten ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım. Kısacası, filmi sinemada izlemek yerine, hani çok da emin değilseniz gitmeye, koyun cebinize paranızı bir aycık daha bekleyiverin. Zaten en iyi görüntü kalitesiyle bir aya kadar torrente düşecektir film muhtemelen. Sinemada izlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz. Ama asla izlemeyin demiyorum çünkü beğenebilirsiniz de. Yalnızca gerçekten boş bir vaktinizde kıvrılın koltuğunuza, çok daha az beklentiyle izleyip keyif alın. Hem Tarantino’un filmi çıkacak yakında, filme doyacağız yeterince.  Filme puanım: 6.4/10

 

Yorum 14: Merakla beklediğim bir filmdi. Geçen seneden beri bekliyorum. Özellikle birinci partın aksiyon olarak yüksek olması ve olayların ortasında bırakmasıyla ilk filmden oldukça etkilenmiştim, aynı beklentiyle gittim ama kesinlikle o tadı alamadım. Aksiyon düşmüş, olaylar tahmin edilebilir olmuş, ve bence aynı şeyler çok tekrarlanmıştı. Sonu desek Türk filmine bağlanmıştı. Kitapta nasıl bilmiyorum ama sonu bence bu şekilde bitmemeliydi. Açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.

 

Yorum 15: Serininin tüm filmlerini izlemiş biri olarak son filmin özellikle iki parta ayrılması ve 2. partın final olması nedeniyle aksiyonu düşmüş bazı sahneler basit ve tahmin edilebilir olmuş daha etkileyici olabilirdi, son part beklentimin biraz altında kaldı ancak sonuç itibariyle sevdiğim bir seri ve son filmini izlemekten de mutluluk duydum puanım 10/7

 

Yorum 16: Bu serinin kitaplarını 5 sene önce bitirmiştim o zamandan sonra şimdiki aklımla daha büyük umutla gittim filme. 3d ile sinemada izlemenizi öneririm gerçekten başarılı olmuş oyuncular hakkını vermişler bence. bir çok bir aksiyon filmine bin basar. bir çok seri film çekildi illa ki eksileri olacak. çünkü kitabını okurken herkesin hayal dünyası kurgusu farklı ve bi beklentiyle gidiyorsun yönetmenle aynı duyguyu paylaştığını düşünmene ne sebep oluyor ki? bir kitabı filme almak zor olduğu gibi aynı hissi vermekte zor buna rağmen eskiden günlerini saydığım bir seri daha bitmiş oldu. önemli olan bu hisle dolup beklemekti

 

Yorum 17: Bana Göre Serinin En iyi filmi.Kitabı okuyan biri olarak okumayanların beklentisini karşılamayabilir bu normaldir bazı yerlerde sonlara doğru ne oldu şimdi diyebilirler biranda atlaması ileriye mesela beklenti olarak direk snow vurmasımı bekliyolardı bilmiyorum ama sonundaki seçim bence şaşırtmıştır bazı sahneleri şaşırtıcıydı izlemeyen için aksiyonu çok fazla değil ama etkili sahnelere vardı bu film zaten tamamen aksiyon filmi değil diğer duygularıda barındırıyor aksiyon beklemek yersiz son kitabıda zaten çok iyi değildi diğer kitaplarına göre aceleye gelmiş gibiydi yönetmene kalsaydı daha iyi bir film çıkarabilirdi ama kitaba uyması gerekiyordu ben beğenerek izledim bu seriyi… Birde uyumsuz bundan iyi diyolarya gülüyorum sadece imdb puanına bakın anlayın uyumsuzdaki sınav-test sahneleri olmasa bir hiç bundan sonraki favori serim labirenttir…

 

Yorum 18: hiç bir şey yapmamak deil. eğer kitabı okumuş olsaydınız neden böyle olduğunu anlardınız.son sayfalarda o kadar çok şey varki.bende iki bölüm olucağını duyunca biraz şaşırmıştım.ama tek film çekselerdi kitabı okumayanlar bu ne burada ne oldu bu nereden çıktı diyecekti emin olun üç kitabı da okuyan biri olarak ilk filmdede kinci filmdede çok fazla eksik var o kadarki ilk filmi zaten beenmedim.. anlıyacağınız para kazanma hırsı deil böyle olması gerekiyordu tabi bu benim fikrim.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Windows 10 PRO RTM Full Türkçe MSDN ISO başlıklı makalemizde Windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Bence film gayet güzeldi .açlık oyunları serisinin sadece 2 tanesini izledim ve bayıldım benim bildiğim hiçbir filmde böyle bir konu yok .yani sonucunda ölüm yok .oradakiler ölüm ile karşı karşıya .toplamda 78 milyon dolar harcanan bu film gayet de değmiş .hele Jennifer Lawrence tek kelimeyle harika Jennifer Lawrence benim en favori oyuncum .ayrıca hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biriydi .peki açlık oyunları nın 3. Sünde ne anlatılıyor? Merak ediyorum…….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.