4.5G Hayatımızda Yakında Yerini Alacak

Turcell 4.5 G Destekleyen Akıllı Telefonlar

Son zamanlarda herkesin konuştuğu olay 4,5G oldu. Evet 4,5G dedik ama biz bunun ne anlama geldiğini ne zaman hizmete geçeceğini biliyormuyuz derseniz zannediyorum ki bugün bir çok kişi bu konunun dışında kalıyor.
Evet gerçekten de 4,5G özellikle android ve İOS telefon kullananlar için çok önemli çünkü 3. Nesil bir sistemden direk olarak 5. Nesil bir sisteme geçiş yapıyoruz diyebiliriz.

Peki bu geçişle neler olacak şu olacak başta ilk önce bir video müzik ya da herhangi bir şeyi indirirken artık saatlerce dakikalarca beklemeyeceğiz saniyeler hızında indirmemiz sağlayacak bunun yanı sıra özellikle cep telefonlarında bir görüntü izlerken genelde kopmalar ve takılmalar meydana gelirdi artık bunlar olmayacak.

İşte sırf bunlar için bile bu tarihi bir olaydır diyebiliriz. Bugün özellikle iş dünyasında bir çok kapıyı aynı zamanda aralamış olacak. Örneğin dünyanın öbür ucuna sırf bir toplantı için girmek zorunda kalınmayacak görüntülü konuşma sayesinde hiçbir zaman görüntü kopmadan ve anlık olarak konferans yapılabilecek. Bu sadece insanların bir cep telefonu hızıyla yapabilecekleri konu.

Bunun yanı sıra hayatımıza getireceği bir çok yenilikte olacaktır. Bugün neredeyse bilgisayarsız internetsiz çalışan hiçbir aletimiz edavatımız da yok tabiî ki her konuda bize kolaylık getirecek. Ayrıca nerede olursanız olun telefonunuzun çekmeme durumu ortadan kalkıyor hazırlanan şartname ile 1 km’den uzun tünellerde de çekmesi zorunlu olacak.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan iPhone 6S ve 6S Plus Özellikleri ? iPhone 6S Fiyatı ? başlıklı makalemizde iPhone 6S Plus, iPhone 6S Plus Fiyatı ve iPhone 6S Plus Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.