2017 Sade Makyaj Modelleri, Önerileri, Fikirleri

2017 Makyaj Modelleri - 2017 Makyaj Önerileri ve Fikirleri

2017 yılı için sade makyaj modelleri ve fikirleri, Biz bayanların en çok takıldığı konuların başında makyaj gelir. Nedense kıyafetlerimizden de önce makyajımızın güzel olması bizleri daha çok mutlu eder. Makyaj modelleri bizi biz gibi gösteren, özenli ama çok da şatafatlı olmayan modeller ise hepimizin tercih ettiği türlerdir. Bu sebeple sade makyaj modelleri kadınların en çok sevdiği ve üstünde en çok vakit harcadığı modellerdir.

Günümüzdeki en hit görünüm doğal görünüm olmasına rağmen yine de yüzümüzdeki bir sivilce, leke ya da bir iz bizi mutsuz edebilir. Ya da daha derin ve sıcak bir gülümseme yakalamak isteyebiliriz. Bu nedenle kendi güzelliğimizi ortaya çıkaran sade modellere yönelmeliyiz.

2017 Makyaj Fikirleri

Gelelim şimdi en sade makyaj, en doğal makyaj ve en önemlisi kendimizi ifade edebilecek, yüz hatlarımızı doğru şekilde kullanmamıza yarar sağlayan, kendimizi ön planda tutabilecek en doğal makyaj önerilerine. Öncelikle yüzün alt yapısı en önemli faktördür. Bu tam elmacık kemiğimi altında kalan kısımdan itibaren, bu kısımı doğru makyaj tonları ile gölgelendirerek doğru bir açı ile makyajı yaparsak harika bir görünüm elde edebiliriz. Cildiniz makyajı gösteren en önemli şeydir. Bu sebeple fondöten seçimini yapmak bu konunun yapı taşıdır diyebiliriz.

Kendi cilt renginize uygun bir fondöten seçmelisiniz. Daha açık ya da daha koyu kesinlikle olmamalı. Ayrıca bu uygulamayı kesinlikle boynunuza da yapmayı unutmayın. Tabi illa da fondöten kullanmak zorunda değilsiniz. Günümüzde buna benzer bir sürü seçenek de bulunmakta.

İkinci olarak özel geçler veya davetler olmadıkça çok canlı renkler kullanmayın. Daha doğal renkler özellikle kahve tonları ve hafif pırıltılar daha sade görünmenize yardımcı olacaktır. Fondöteniniz çok kalın bir yapıya sahip ise ve yüzünüz tamamen aynı renk oluyorsa mat aydınlatmalar ve bronzerlar kullanabilirsiniz.

Bunun yanında çok parlak olmayan ve çok da renk vermeyen allıklar kullanmak daha doğal bir görünüm sağlar. Yanaklarınızda oluşan hafif parıltı doğal bir kızarıklık gibi görünür. Bizim de istediğimiz bu değil mi zaten.

Ruj seçimlerine gelince en sade makyaj en doğal ruj ile olur. Dudağınızın rengine en yakın renkleri seçerseniz bu sizi tamamen kendinizmiş gibi gösterir. Size doğal bir parlaklık verir. Dudaklarınızda kalem uygulamasını aynı renklerde yaparsanız en şık görünümü yakalayabilirsiniz.

2017 Makyaj Önerileri ve Fikirleri

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan 2017 Bayan Ayakkabı Modası - 2017 Trend Ayakkabılar başlıklı makalemizde 2017 Ayakkabı Modası, 2017 Bayan Ayakkabı ve 2017 Bayan Ayakkabısı Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.