2016’da Vizyona Girecek Filmler ve İzleyici Yorumları

Dheepan Filmi

Sinema dünyasında çığ gibi büyüyen filmlerin ardı kesilmezken sizlere 2016 da vizyona girecek filmler başlığı adı altında bir liste hazırlamak istedik. 2016 yılında hangi filmler bizleri bekliyor olacak. 2016 yılının ilk haftasında, yani 2016 ocak ayı ilk haftasında 01 ocak vizyona girecek filmlerden başlayarak sizlere elimden geldiğince uzun liste sunmak istiyorum. 2016 yılı ile beraber uzun film arşivi bir çok yapım, emek harcanmış filmler izlenmeyi bekliyor.

2016 da Vizyona Girecek Filmler

1 ocak tarihinde vizyona girecek filmleri sizler için listelerken, ilk olarak ilk haftadan başlayarak bizleri hangi filmlerin beklediğini görmek mümkün. Bu haftada bir birinden farklı kategorilerde 6 farklı yapım vizyona girmeye hazırlanıyor. 3 yabancı film 3 yerli film olmak üzere 1 ocak 2016 da vizyona girecek filmleri ufaktan konuları ile beraber anlatmak istiyorum.

Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası

Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası

Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası

01 Ocak 2016 da vizyona girecek filmler arasında ki ilk filmimiz bir yarı animasyon filmi diyebiliriz Gerçek bir çekim olsa da hikayenin karakterleri animasyondur. Bu seriyi hepimiz biliyoruz bir birinden sevimli 3 sincabın hikayesine yer veriliyor. hatırladığım kadarı ile daha önce 3 seri çıkardı ve hepsi de gerçekten çok beğeni alan seriler oldu bu seri ile beraber Alvin ve Sincaplar 4 adı ile 2016 da vizyona girecek filmler arasında yer aldı. Bu serimiz deki hikaye ise uzun soluklu bir yol macerası üzerine geçiyor.

Sincaplarımız hayattan mutluyken  ve istedikleri her şeye sahipken, her yerde gazeteciler, magazinciler ve paparaziler onların peşinden giderken her yerde karşılarına çıkarken bir anda her şey değişir ve hayatlarında mutluluğa yer kalmaz. Bakıcıları olan kişi aşık olması ve sevdiği kadının bir oğlu olması ilk başta mutlu aile tablosu çizebilir ki bu sizi yanıltmasın bu daha bir başlangıç.

Sevdiği kadının oğlu Alvin ve Sincaplarına çektirmeyeceği eziyet bırakmayacaktır. Her türlü ayak işlerini yaptırır, hizmetçilik yaptırır ve artık bunun son bulmasını isterler ki işler daha da karışır bakıcıları evlenmeyi düşünür. Maimi de bir evlilik teklifi düşünür ki Alvin ve Sincapları Yol Macerası burada başlıyor olur. Bu macerayı 01 Ocak 2016 da vizyona girdiğinde izleyebilirsiniz.

 

Denizin Ortasında

Denizin Ortasında 2016

Denizin Ortasında 2016

2016 da vizyona girecek filmler arasında ilk dramatik filmi sizlere tanıtmak istiyorum. Moby Dick romanından esinlenerek beyaz perde de yerini alacak bu film 1820 yılında geçiyor. Chris Hemsworth arkadaşları ile planladıkları bir balina avı düşüncesi ile denize açılmak isterler. Bir balina görüp harekete geçip onu yakalamak isterler fakat denizin ortasında hiç beklemedikleri bir balina türü olan İspermeçet balinası gemilerine saldırmaktadır.

Balinanın saldırısına uğrayan Chris Hemsworth ve arkadaşlarının olduğu gemi batmıştır ve yaşam mücadelesi orada başlamış olur. Sorun şu ki denizin ortasındalar ve en yakında kara onlarca km uzaklıktadır. Bu mürettebatın yaşam mücadelesinin yer aldığı Denizin Ortasında filmi 1 ocak 2016 da vizyona girecek filmler arasında dram kategorisinde izleyici ile buluşacak.

 

Baskın: Karabasan

Baskın Karabasan

Baskın Karabasan

2016 da vizyona girecek filmler arasında, yılın ilk günü bir korku filmi bizleri bekliyor. Türk yapımı olan Baskın: Karabasan filminde bizleri neler bekliyor ve ne kadar korku bekliyor konusuna biraz değinmek istiyorum. fragmanını aslında ilk izlediğimde biraz beklentiye kapıldığımı söyleyebilirim yani bu filmden gerçekten korku beklenir mi derseniz evet senaryo bence güzel kurgulanmış bence bu filmi izlerken korkacaksınız.

2016 yılında vizyona girecek filmler arasında Türk yapımı olan Baskın: Karabasan filmi Amerika da gösterime girecek tek Türk filmi özelliğini de elinde tuttuğunu belirtmek isterim. Yani bu film değerlenecek ki bu film için yatırım yapılıyor izleneceği ve beklentileri büyük bir film gibi duruyor. Şahsen dabbe serisinden daha iyi bir film ki bunun da bir seri haline geleceğini düşünüyorum. Farklı bir senaryo ve kurgu bizleri bekliyor korkmayı isteyen 2016 da vizyona girecek filmler arasında yer alacak Baskın: Karabasan filmini kaçırmasın.

 

Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Kocan Kadar Konuş 2

Kocan Kadar Konuş 2

Bir diğer ismiyle 2016 da vizyona girecek filmler arasında Kocan Kadar Konuş 2 filmi de yer alıyor. İlk filmini izlediğimde gayet iyi eğlenmiş ve gülmüştüm. 2. filmi 1 Ocak’ta sinemada yerini alacak ama bu nasıl isim demeyin lütfen filmin kitabı var ve kitaba göre senaryolar uyarlanıyor ona göre ilerleniyor. Kocan Kadar Konuş: Diriliş ismini okudum bir an gülümsedim.

Sanki Açlık Oyunları serisi gibi bir isim konulmuş 🙂 neyse film konusu olarak fragman dan anladığım kadarı ile bir birini seven çift evlenme aşamasında ve çiftlerin bireyleri arasında geçen bir diyaloglar ve eğlenceli komik kavgalar yer verilmiş gelinin yaptığı sakarlıklar ve atarlar da filme ayrı bir komik hava katmış. Kocan Kadar Konuş 2 2016 da vizyona girecek filmler arasında Türk yapımı eğlenceli bir film.

Dheepan

Dheepan Filmi

Dheepan Filmi

Dheepan filmi 2016 da vizyona girecek filmler arasında yer alıyor ve bir Fransız filmi olup konu ve kategori bakımından Dram olarak kurgulanmış, ve bu yıl Altın Palmiye ödülünü almış bir film. Konu içeriği bakımından bir özgürlük savaşçısının hikayesine değinilmiş. Dheepan bir özgürlük savaşçısı olup ülkesinde yaşanan iç savaş olaylarının sonların da kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Bir mülteci kampına yerleşip oradan başka bir ülkeye geçip güzel bir gelecek kurmayı planlamaktadır.

Kampta tanıştığı bir kadın ve bir kızı da yanına alarak birlikte bir mücadeleye başvururlar. Ölmüş birisinin kimliğini kullanıp bir aile görünümü kazanırlar. Paris şehrine geldiklerinde belirli bir süre kalacak yer aramakla meşgul olurlar. Bir iş bulup geçimini kazanmakla uğraşan Dheepan her yerde uğradığı ayrımcılık ve şiddet, daha önce maruz kaldığı savaşı hatırlatacak ve kurumuş kanlarını tekrar kanatacaktır.

Senaryo bakımından bir çok kişinin dram dolu olduğu belirtilmekte ve 2016 da vizyona girecek filmler arasında dram dolu başka bir film daha bu filmi izleyeceklerin ağlayabileceği yönünde film yapımcıları tarafından bir uyarı verilmiş yanınıza mendil almayı unutmayın diyerek esprili bir dil ile film izlemeye davet ediyor.

Hep Yek

Hep Yek Filmi

Hep Yek Filmi

Hep Yek filmi ise 2016 yılının ilk haftası vizyona girecek filmler arasındaki son film. Bir komedi filmi olarak beyaz perde de gösterime girmeye hazırlanan Hep Yek filmi konu bakımından komedi filmi kategorisinde gösterime girecek. Türkiye’nin önce gelen isimlerinin başrol olarak oynadığı bu film de bizleri iki arkadaşın kızlar ile geçen ve bu kızlar yüzünden hayatlarını nasıl tehlikeye attıklarını anlattıklarını gösteren mini hikayeye yer verilmiş.

Hep Yek filmi 2016 da vizyona girecek filmler arasında 1 ocak da beyaz perde de bizleri kahkaha ile boğmaya geliyor demek isterdim umarım güleriz. Kadro çok iyi ama Fırat Tanış isminini duyunca biraz iticilik geldi ama eski dizilerini hatılardım ve şansımı deneyim gideceğim kadronun güzelliği için 🙂

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Star Wars 7 Güç Uyanıyor İzleyici İncelemesi başlıklı makalemizde Star Wars 7 Güç Uyanıyor, Star Wars 7 Güç Uyanıyor Film İncelemesi ve Star Wars 7 Güç Uyanıyor İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.