2015 Yılının En İyi iOS Oyunları Belirlendi

2015'in En İyi iOS Oyunları

Kısa bir süre önce Google kendi android mağazası Google Play Store da en iyi oyunları tanıtmıştı ki hemen ardından Apple bu işi herhangi bir kuruluşa bırakmadan bizzat kendileri iOS hakkında bir liste hazırladı. Apple iOS işletim sistemine sahip tüm cihazların da ki en iyi mobil, tablet gibi cihazların oyun listesini sizler için hazırladık ve bunlar hangi oyunlar, hangi kategoriden daha çok oyun beğenilmiş gibi sorularınızın cevapları alt kısımda sizler için Apple firmasının verdiği veriler neticesinde sizlere sıraladık.

2015 yılının en iyi iOS oyunlarını sıralamadan önce sizlere bu oyunları nelere dayanarak seçildiklerini biraz açıklama gereksinimi duyduk, illa soracağımız sorulardan biri olduğu için şahsen bizzat kendi kendime sorduğum için sizler için de bunu yanıtlamak istiyorum. En iyi iOS oyunları listesinde bir iki oyun sürpriz bir şekilde sıraya otursa da diğer oyunları sıralamalardan tanıyoruz elbet oynamış olduğumuz oyunlar da aralarında yer alıyor.

Bu en iyi iOS oyunları listemizde oyunların bir kısımı ücretsiz olsa da bir takım ücretli oyunlara da yer verilmiş gibi görünüyor. Bu oyunlar sosyal medya ve bir çok platform da en çok yorum alan oyunlara, iTunes mağazasında en çok indirilen oyunlar gibi ve en çok puanlanan oyunlar gibi derecelere göre seçildiği belirtiliyor bazı kaynaklarda. Bir kaç soru işaretini de giderdikten sonra, sıra sizlere bu oyunları sıralamaya geldi. Hemen aşağıda sizler için bir birinden farklı 10 adet en iyi iOS oyunları listesini hazırladık;

Lara Croft GO

Lara Croft GO iOS

Lara Croft GO iOS

Apple’ın hazırladığı 2015 senesinin en popüler iOS oyunları listesinin başını Lara Croft GO oyunu çekiyor. Bilgisayarlarımız da serisini bol bol oynadığımız ve aynı zamanda da oyun konsollarımızda da serilerini eksik etmeden oynadığımız Tomb Raider ailesinin yıldızı Lara Croft’un baş rolde meydana geldiği bu oyunda antik eski harabelere, heyecan verici tapınaklara ve  göz kamaştıran egzotik mekanlara yolculuk ederek eskiye ait medeniyetleri araştırarak keşfetmeye çalışıyoruz.

Bölüm bölüm olarak tasarlanmış ve tek oynanışa sahip durumda olan Lara Croft GO’da bölümleri geçebilmek amaçlı taktiksel tek biçimde düşünerek bulmacaları çözmemiz gerekmektedir. Lara Croft GO kendine özgü tek görüntü tarzına sahip ve kendine özgü oynanış kalitesi de var.

Lara Croft GO iOS İndir

Evrensel olarak göze güzel gözüken oyunda yaratıcı kısım tasarımları ve uzunca devam eden gerçek eğlence oyun tutkunları bekliyor. Lara Croft GO ios indirebilirmeniz için oyunu 12.99 TL karşılığında iTunes mağazasından satın alabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/lara-croft-go/id971304016?mt=8

Fallout Shelter

Fallout Shelter

Fallout Shelter

Skyrim ve Fallout 4 benzeri fenomen video oyunlarıyla tanımış olduğumuz Bethesda’nın önce iOS taşınabilir cihazların oyun tecrübesi ile gelen Fallout Shelter birçok geniş çap da bir başarılar elde etti. Google aracılığıyla da senenin en popüler iOS taşınabilir cihazların oyunları aralarında seçilen Fallout Shelter’da oyuncular nükleer bir savaş sonrasında harabeye dönen macera dolu dünyaya dünyaya misafir oluyorlar ve dışarıdaki tehlikelere ve radyoaktif serpintiye karşın korunabilecekleri Vault isimli sığınaklarını yaparak geliştiriyorlar . Sığınağımız büyüdükçe fazladan insanı sığınağımız da ağırlayabiliyoruz .

Fallout Shelter iOS İndir

Fallout Shelter sürprizlerle dolu bir oynanışa , harika grafiklere sahip ve bedava olarak indirilebiliyor . Aslında Bakılırsa oyunun bolca zaman ayırmak gerektiğini belirtmekte yarar var . Fallout Shelter iOS sürümünü bu bağlantıyı faydalanarak ücretsiz Fallout Shelter ios indirebilirsiniz:

https://itunes.apple.com/us/app/fallout-shelter/id991153141?mt=8

Mr Jump

Mr Jump iOS İndir

Mr Jump iOS İndir

Mr Jump’ın listemizdeki sürpriz oyunlardan biri olduğunu söylemeliyim ki gerçekten şaşırtıcı bir liste oldu. Temel bir beceri oyunu meydana gelen Mr Jump , sizlerin sinirini bozan ve yeri geldiğin de gerçekten saç baş yoldurtan bir oyun dolduğunu söyleyebilirim. Flappy Bird gibi oyunların seyrettiği ekolü takip ediyor. Oyunda imkansızı sağlamak amaçlı çabalıyorsunuz. Başka Bir Deyişle dikenlerin üzerinden zıplamaya çalışıyoruz ve bizler için hazırlanmış çukurlara düşmemeye çalışıyorsunuz. Oyunda yapmanız gerekli olan tek şey zıplamak olsa da kahramanınız pek çok kez koşarken inişi ayarlamak el becerinize bağlı diyebilirim, yere iniş yapmak gerçekten kolay değil.

Mr Jump iOS İndir

Basit görünüme sahip olsa da heyecan verici 2 boyutlu bir platform oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Mr Jump ios indirebilir linki:

https://itunes.apple.com/us/app/mr-jump/id955157084?mt=8

Dark Echo

Dark Echo iOS İndir

Dark Echo iOS İndir

Apple, Dark Echo oyununu 2015 senesinin en yaratıcı ve en dikkat isteyen oyunu olarak bahsetti. Dark Echo bu ünvanı hakedecek kadar ne tarz enteresan tek oynanış yapısına sahip olduğuna göz atalım. Oyunda karanlıkta yöntemini aramaya çalışan tek kahramanı yönetiyoruz. Etrafımızı göremediğimiz için oyunda ki tek yol bulma aracımız ise çıkan ayak sesleridir bu seslerden duyduğumuz sezgiler ile ilerliyoruz.

Karakterimiz ayağını yere vurduğumuzda çıkan sesin duvarlara çarparak meydana getirdiği izleri izliyoruz ve böylelikle bölüm çıkışına gerçek ilerliyoruz. Ancak oyunda bizi ilginç tehlikeler, bizi avlamaya çalışan canavarlar da ekliyor. Bu sebeple tek taraftan bu tehlikelerden kaçmamız, öbür taraftan gerçek yolu bularak ilerlememiz gerekmektedir.

Dark Echo iOS İndir

Dark Echo‘yu oynarken kulaklarınızı takarak oynamanızı yüksek ses kalitesi ile oynamanızı öneriyoruz. Dark Echo ios indirebilmeniz için oyunu şu an 5.29 TL’lik tek satış ücreti ile iTunes’dan sahip olabilirsiniz:

https://itunes.apple.com/tr/app/dark-echo/id951177560?mt=8

Warhammer 40,000: Freeblade

Warhammer 40,000: Freeblade iOS İndir

Warhammer 40,000: Freeblade iOS İndir

Oldukça az tek zaman öncesinde çıkan Warhammer 40,000: Freeblade’in bu listede yer almasının nedeni Apple’ın yepyeni tanıttığı 3D Touch özelliğini destekleyen en oldukça başarılı iOS oyunlarından biri olması. Apple, Warhammer 40,000: Freeblade’i iPhone 6S için en iyi oyun olarak tanımlıyor. Warhammer 40,000 : Freeblade’de dev tek savaş robotunu yöneterek düşmanlarımızla savaşıyor ve 40 bölüm süresince ilerleyen hikayeyi tamamlamaya çalışıyoruz. Oyunun yepyeni teknolojileri desteklemesinin yanısıra üst seviye grafik kalitesi de oyunu tercih etmeniz için geçerli tek gerek gibi görünüyor.

Warhammer 40,000: Freeblade iOS İndir

Bolca patlamaların ve yoğun aksiyonun yer aldığı tek savaş oyunu meydana gelen Warhammer 40,000: Freeblade bedava olarak indirilir durumda.

https://itunes.apple.com/sg/app/warhammer-40-000-freeblade/id1043640363?mt=8

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft iOS İndir

Hearthstone iOS İndir

Hearthstone esasında çok yepyeni bir oyun değil; 2014 senesinde çıkan bu oyun bir an önce bilgisayarlar için yayınlanmıştı, ardından ise iOS ve Android tabletler için çıkma yaptı. Bu yıl içinde de Hearthstone’un akıllı telefonlarda oynanabilen çeşidi yayınlandı. Bu nedenle Apple’ın bu listede Hearthstone’a yer vermesinin haklı bir sebebi olabilmektedir.

Blizzard’ın online kart oyunu Hearthstone, Warcraft evrenindeki kahramanları temsil eden kartları faydalanarak kendi destemizi oluşturmanıza ve diğer oyuncularla destelerinizi yarıştırmanıza olanak tanıyor.

Hearthstone iOS İndir

Oyun dünya üstünde en yaygın olarak oynanan online kart oyunları içinde yer alıyor. Hearthstone’u bedava olarak indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

https://itunes.apple.com/nz/app/hearthstone-heroes-warcraft/id625257520?mt=8

Vainglory

Vainglory iOS İndir

Vainglory iOS İndir

Mobil cihazların en oldukça başarılı MOBA oyunu olarak nitelendirilebilecek Vainglory’nin bu listede meydana gelmesinin oldukça doğal bir netice olduğunuzu söyleyebiliriz . Oyunun sunduğu yüksek kalite oyuna her anlama yansıyor. Oyun içerisindeki kendine has grafikleri üst seviye bir görüntü deneyim yaşatıyor ve aynı zamanda pratik kontroller ve pürüzsüz oynanış yalnızca oyuna odaklanmanızı olası kılıyor .

Vainglory’de 20 dakkayı son bulmayan çabuk karşılaşmalarda rakip takımın merkezin de yer alan kristal alanı yok etmek amaçlı uğraş vermemiz gerekiyor. Oyunda çeşitli kahramanları seçebiliyoruz ve her kahraman kendine özgü özel yeteneklere ve oyun stiline sahip

Vainglory iOS İndir

Mobil cihazların League of Legends’ı meydana gelen Vainglory ücretsiz olarak Vainglory iOS indirilip oynanabilmekte:

https://itunes.apple.com/ph/app/vainglory/id671464704?mt=8

Dungeon Boss

Dungeon Boss iOS İndir

Dungeon Boss iOS İndir

Dungeon Boss da Apple’ın hazırladığı 2015’in en iyi iOS oyunları listesinin sürpriz isimlerinden biri. Level tabanlı bir kontrol etme yani rol üstlenme oyunu olan Dungeon Boss’ta oyuncular farklı kahramanları keşfederek ve kendi takımlarına dahil ederek birlik ve beraberlikle ile savaşları kazanabilir duruma gelebiliyorlar ve oyundaki sizler için macera dolu karanlık zindanlara inerek düşmanlarıyla ve güçlü bölüm sonu canavarlarıyla (BOSS) savaşabiliyorlar ve oyun içi değerli eşyaları kazanabiliyorsunuz. Oyunda lego tarzına benzer bir graifk görünümü var. Dungeon Boss kahramanları aynı köşeli lego kahramanları gibi görünmektedirler.

Dungeon Boss’taki savaş sistemi sıralama tabanlı olarak ilerliyor. Rakibinize karşı atılım yani savaş vuruşu yaptıktan hemen ardından düşmanınızın sizlere saldırmasını bekliyorsunuz. Rakibinizin saldırı şekline yönelik taktiklerinizi tespit edilerek düşmanınızı yok etmeniz gerekmektedir .

Dungeon Boss iOS İndir

Ücretsiz bir oyun olan Dungeon Boss iOS İndirebilmeniz için bu linkten yararlanarak indirebilirsiniz:

https://itunes.apple.com/us/app/dungeon-boss/id776132132?mt=8

Puzzle Craft 2

Puzzle Craft 2 iOS İndir

Puzzle Craft 2 iOS İndir

Puzzle Craft 2 oyunu oynanış olarak rol yapma oyunu diyebiliriz. Kendine has elementleri ile geniş bir bulmaca oyunu olarak tanımlayabiliriz. Oyuna ıssız bir adada karaya vurmuş olarak başlıyoruz ve bizzat kendimize ait yerleşim yerimizi planlı olarak inşa ediyoruz. Bu iş amaçlı yani inşaatlar için oyun içerisinden kaynak toplamamız gerekiyor. Bu kaynakları da karşımıza çıkan bulmacaları çözerek elde ediyoruz. Oyunda görevleri tamamladıkça seviye düzeyinde ilerleyiz kat edebiliyoruz ve yepyeni bulmacaların kilidini açabiliyoruz.

Puzzle Craft 2 iOS İndir

Puzzle Craft 2 içinde birden fazla mini oyun yer ediniyor. Şayet bulmaca oyunlarını seviyorsanız bu oyunu oynamaktan kesinlikle keyif alabilirsiniz. Puzzle Craft 2 iOS İndirebilmek bedava. Hemn indirebilmeniz için:

https://itunes.apple.com/nz/app/puzzle-craft-2/id984538945?mt=8

PAC-MAN 256

PAC-MAN 256 iOS İndir

PAC-MAN 256 iOS İndir

Video oyunları tarihinin dedelerinden Pac Man uzunca bir aradan ardından yepyeni ve merak dolu oyunuyla karşımıza çıktı.  PAC – MAN 256‘da bir kodlama yanılgısı bir çok kez bizi kovalayıp yutmaya çalışırken Yorucu labirentli aşmaya çalışıyoruz ve rol aldığımız kahraman olan Pac Man bir taraftan da ezeli düşmanları hayaletlerle uğraşmak zorunda kalıyor. PAC – MAN 256‘nın çabuk ve heyecanlı oynanışı oyunu bir kere oynadıktan ardından elinizden bırakamamanıza sebep olduyor.

PAC-MAN 256 iOS İndir

PAC-MAN 256 iOS sürümü için ücretsiz indirebilir durumda iTunes mağazasında sizleri bekliyor. Hemen ücretsiz olarak PAC-MAN 256 iOS indirebileceğiniz link aşağıda;

https://itunes.apple.com/us/app/pac-man-256-endless-arcade/id1002340615?mt=8

Kaynak: Tamindir

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Skype Çeviri Aracı Nedir Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde Skype Çeviri Aracı, Skype Çeviri Aracı İle Yeni Güncelleme Geldi ve Skype Çeviri Aracı İndir hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Pingback: iOS oyunları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.