2015 KPSS Sınavı Sonucu Ne Zaman Açıklanıyor ?

2015 KPSS Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor ?

KPSS sınav neticeleri ne zaman açıklama edir 2015 Öğretmen alan imtihanı neticeleri ÖABT ile birlikte açıklayacak. Kimse ne yapacağını bilmiyor.

Kamu Personeli Seçme İmtihanı’nın (KPSS) son basamağı olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) bitti. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) son basamağı olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) bitti. Adaylar, sınavın genel olarak kolay olduğunu ve süre doğrultunundan sıkıntı çekmediklerini söyledi. Bölümünün matematik olduğunu kaydeden bir aday ise, işlemlerin uzun sürmesinden dolayı müddet sıkıntısı yaşadığını belirterek, KPSS adaylarının imtihana hazırlık sürecinde yaşadığı sıkıntılara değindi. İkinci kez imtihana girdiğini kaydeden aday, bu imtihandan umutlu olduğunu söyledi.

Adaylar imtihana girecekleri binalara dokümanları kontrol edilerek ve üstleri aranarak alındı. İmtihanda adaylara Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, Almanca, İngilizce, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenliği alanlarından sorular yöneltilecek. Adaylar, 40 soruluk alan bilgisi testi ve 10 soruluk alan eğitimi testinde yer alan soruları 75 dakikalık müddette cevaplamaya çalışacak.

Adaylar, saat 09.30’da başlayan sınavda 40 soruluk alan bilgisinin yanı sıra, 10 soruluk alan eğitimi testini 75 dakikada cevapladı.

2015-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı bitirmiştir. 2015 ÖABT Alan sınavı neticeleri ile KPSS neticeleri ne zaman açıklayacak. 1 Hafta içerisinde açıklaması bekleniyor.

Sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. İmtihan sorularının tamamı ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün müddetle sadece ilgili imtihan seansına başvuru eden adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınav seansına müracaat eden adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınav seansının sorularının tamamına erişebileceklerdir.

 

ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan “Temel Soru Kitapçıkları” medya yayın uzuvları tarafından, telif hakları ÖSYM’de saklı kalmak kaydıyla, rastgele bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. “Temel Soru Kitapçıkları” isimi altında ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak rastgele bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar konusunda ilgili mevzuat çerçevesinde ihtiyaç duyulan yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna ve adaylara duyurulur.

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Plastik Yollar İle Yüzde Yüz Dönüştürülebilir Bir Çevre başlıklı makalemizi okumak ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.