1 Saatlik Sosyal Medya Analizi İle Internetin Gücü

YouTube Analizi

Tüm dünyada milyonlarca insanın kullandığı uygulamaların analizlerini toplamak istedik ve gördük ki internet sandığımızdan çok daha aktif bir şekilde gelişmekte. Bu analizimizde 10 dan fazla popüler en çok kullanılan uygulamaları, siteleri 1 saat içinde ne kadar aktif kullanıldığını gözlemleyeceğiz. Hemen aşağıda topladığımız analizlerin inanılmaz sonuçlarına göz atabilirsiniz. Bu aktifliğin en büyük etkeni mobil akıllı telefon kullanımının artması tabi ki göz önüne alınırsa 5 yıl önceki veriler ile karşılaştırmaya çekinir durumda oluyor insan.

Bilgisayar kullanımın azalması ile yeni bir çağın mobil cihazların, taşınabilir cihazların kullanımı artması ile beraber online insanların sayısı yani aktiflik çok daha artmış durumda. Bundan 5 10 sene önce sabah uyandığımızda PC’yi açmaya üşenir ve gelişmelerden haberdar olamazdık. Şimdi öyle mi gece gündüz elimizde tüm dünyada ne var ne yok anında haberdar olabilecek bir kapasitedeyiz. Mobil cihazlar ile artık internetin ne kadar geliştiğini gösterelim sizlere işte bahsettiğimiz 1 saatlik sosyal medya analizi ile tüm dünyada ne var ne yok.

Facebook Analizi

Facebook Analizi

Facebook

Facebook bilindiği üzere sosyal medya lideri ve ilk analizimizi facebook üzerinden başlayalım. Facebook’da 1 saatte tam 750 bin Login yapılıyor. Yani belirttiğimiz analiz 1 saat içerisinde 750.000 kişi facebook platformuna giriş yapıyor. Bu 750 bin kişinin 1 saat içerisinde yüklediği fotoğraf sayısını düşünün. Beğenilen fotoğrafları, videoları ve diğer onlarca paylaşımları düşünün saniyede bile ciddi bir rakam görebiliriz bu gibi durumda.

Twitter Analizi

Twitter Analizi

Twitter

Twitter’da 1 saat içerisinde facebook gibi giriş yapanların aksine tweet sayısı analize eklenmiş ve bu sayı 350-400 bine yakın bir rakam göz önüne alınıyor ki bu bile ciddi bir rakam diyebiliriz.

LinkedIn Analizi

LinkedIn Analizi

LinkedIn

LinkedIn’de farklı bir analiz göz önüne alınmış, bu platform eskiden kullanıldığı kadar hala aktif kullanılmasa da farklı ülkelere yayılarak aktiflik daha çoğalmış ve her saat 150 ye yakın üye oluyor bu çok az bir rakam değil mi sizce de neden bu tarz bir veriyi bu sıralamaya koymuşlar bunu anlamış değilim 🙂

Netflix Analiz

Netflix Analiz

Netflix

Popüler bir site olan Netflix’de online dizi izleme imkanını orjinal olarak izleme fırsatının sunulduğu bir sitedir. Bu sitede 1 saat içerisinde 70 bine yakın izlenme sağlanıyor.

Snapchat Analizi

Snapchat Analizi

Snapchat

Son bir kaç sene de çok hızlı yükselişe geçen bu uygulamayı hepimiz tanıyoruz. Ve analizlere göre çok eskiden tanıdığımız bir çok siteyi bile aktifliği ile geride bırakmış görünüyor. Snapchat uygulamasında tam olarak 1 saat içerisinde 500 binden fazla Snap gönderiliyor.

Appstore Analizi

Appstore Analizi

Appstore

Apple’ın online mağazası olan Appstore’da 1 saat içerisinde toplamda 50 adetten fazla uygulama, program indiriliyor.

Amazon Analizi

Amazon Analizi

Amazon

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon da büyük paralar dönüyor gerçekten. Amazonda tam tamına 1 saat içerisinde 200.000 $’lık sipariş gerçekleşiyor.

Instagram Analizi

Instagram Analizi

Instagram

Facebook’un geçtiğimiz senelerde konduğu bir platform olan Instagram’da olaylar büyük gerçekten. Bu kadar aktifliği göz önüne alırsan tahminimden daha büyük online bir kitlesine sahip. Bu platformdaysa 1 saat içerisinde 40.000’e yakın fotoğraf paylaşılıyor. Ayrıca bu fotoğrafların beğenilme sayılarını düşünüyordum, Bir birini takip eden insanların toplam takip edilme sayısını da merak etmeye başladım 😀

 

Vine Analizi

Vine Analizi

Vine

Vine bilindiği gibi geçtiğimiz senelerde sosyal medya fenomenlerince iyice kullanılmaya başlamasıyla büyüdü ve aktifliği bu denli arttı. Vine’daysa 1 saat içerisinde 1 milyona yakın loop kullanıcılar tarafından yüklenmekte :O

 

Google Analizi

Google Analizi

Google

Google bilindiği gibi dünyanın en büyük sitesi, tüm listelerin en başında, dizilerde filmlerde adı reklama ihtiyacı olmadan söylenebilen bir marka. Google‘da tam 1 saat içerisinde 2.500.000 gibi büyük bir rakam hacminde arama gerçekleştiriliyor. Bu sayı ile dünyanın öğrenmeye karşı hevesini de ölçebiliriz. Bu denli arama hacminden kaldırdığı kendi reklam ağındaki parayı da düşünürsek saniyede 200 300 $ dan fazlasını kazanıyor (saniye SANİYE SaNiYe) evet yanlış okumadınız saniyede kazanıyor 😀

 

YouTube Analizi

YouTube Analizi

YouTube

Dünyanın en büyük video izleme ağı olan youtube’da rakamlar diğer sitelere göre bir hayli geniş diyebiliriz 😀 1 saat içerisinde 1.5 milyar dakika dan fazla video izlendiğini de öğrenmiş olduk bu hemen hemen 3 milyona yakın bir video ediyor. Yani 1 saatte 3 milyona yakın bir video izleniyor bu hemen hemen toplam izlenme dakika olarak 1.5 milyar dakika gibi bir rakama geliyormuş.

Bu makale WebTekno makalesince derlenmiştir

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Türk Telekom Bedava SMS Paketi Nisan 2016 başlıklı makalemizde Türk Telekom Bedava SMS, Türk Telekom Bedava SMS Paketi ve Türk Telekom Bedava SMS Paketi Kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.